Zostań szejkiem naftowym!

Czasy są mocno niepewne więc o niezależność energetyczną trzeba zadbać samemu. Prezentujemy więc Państwu genialnie prosty i tani system wytwarzania, domowym sposobem, gazu palnego i paliw płynnych z węgla na potrzeby własne i na sprzedaż. Roboczo nazwaliśmy go  SYSTEM ROSSA od nazwiska pomysłodawcy.

WED

 45,163 total views,  3 views today

2 Komentarze

 1. Zagazowywanie węgla w zamkniętym szczelnym reaktorze, to tylko inny sposób na jego przetworzenie, jednocześnie przedłużający agonię paliw kopalnych i dalsze zwiększanie emusji CO2 do atmosfery, czyli będzie cieplej.

  Natomiast zagazowywanie węgla w złożu to prosta droga do katastrofy, w imię trwania przy węglu, skazimy rakotwórczymi węglowodorami i innymi substancjami zarówno glebę jak i wody podziemne, skąd będziemy importować wodę pitną? O przykład nie trudno w australijskim Queensland skażone zostało kilkaset km kwadratowych, firma dostała zakaz takich eksperymentów, pod warunkiem udowodnienia, że nie będzie szkodzić środowisku.

  Zamiast bawć się w eksperymenty warto postawić na produkcję energi z paneli FV, wiatraków, wspomaganych przez dużą ilość rozproszonych biogazowni połączonych z elektrowniami. Cała produkcja ma być rozproszona, tak by nie przesyłać energi na setki kilometrów i jednocześnie będzie o niebo odporna na awarie. Kłania się pomysł Marcina Popkiewicza w Rewolucji Energetycznej

  • Co za bzdurna opinia. słońce i wiatr rozwala stabilność systemu elektronicznego, jest kosztowne i nieopłacalne względem innych źródeł, zanieczyszcza – wystarczy sprawdzić z jak toksycznych materiałów są te urządzenia zbudowane.
   Biogazownie powodują zużywanie naturalnych nawozów promując promując produkcje sztucznej i gorszej jakości żywności i niedoborowe choroby w populacji, zwiększa ceny ziemi i zmniejsza areały pod produkcję żywności tak jak inne biopaliwa.
   CO2 ma tylko plusy dla planety, a zatem i dla ludzkości. Nie ma istotnego wpływu na klimat, a klimat zmienia się naturalnie.
   Dzięki zwiększeniu CO2 rośliny rosną lepiej i rozwijają się efektywniej. To pozwala na większe zrównoważone obszary pasterskie i wykarmienie większej ilości ludzi zdrową, naturalną dla człowieka mięsną dietą przy okazji produkując zdrowe mleko.
   Przyszłość to atom, wodór i kopaliny.
   Obyśmy zdążyli odbudować potencjał przed oziębieniem żyjemy w końcu w przerywniku epoki glacjalnej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*