Zostań szejkiem naftowym!

Czasy są mocno niepewne więc o niezależność energetyczną trzeba zadbać samemu. Prezentujemy więc Państwu genialnie prosty i tani system wytwarzania, domowym sposobem, gazu palnego i paliw płynnych z węgla na potrzeby własne i na sprzedaż. Roboczo nazwaliśmy go  SYSTEM ROSSA od nazwiska pomysłodawcy.

WED

43,756 total views, 4 views today

One Response to Zostań szejkiem naftowym!

  1. eko-nom pisze:

    Zagazowywanie węgla w zamkniętym szczelnym reaktorze, to tylko inny sposób na jego przetworzenie, jednocześnie przedłużający agonię paliw kopalnych i dalsze zwiększanie emusji CO2 do atmosfery, czyli będzie cieplej.

    Natomiast zagazowywanie węgla w złożu to prosta droga do katastrofy, w imię trwania przy węglu, skazimy rakotwórczymi węglowodorami i innymi substancjami zarówno glebę jak i wody podziemne, skąd będziemy importować wodę pitną? O przykład nie trudno w australijskim Queensland skażone zostało kilkaset km kwadratowych, firma dostała zakaz takich eksperymentów, pod warunkiem udowodnienia, że nie będzie szkodzić środowisku.

    Zamiast bawć się w eksperymenty warto postawić na produkcję energi z paneli FV, wiatraków, wspomaganych przez dużą ilość rozproszonych biogazowni połączonych z elektrowniami. Cała produkcja ma być rozproszona, tak by nie przesyłać energi na setki kilometrów i jednocześnie będzie o niebo odporna na awarie. Kłania się pomysł Marcina Popkiewicza w Rewolucji Energetycznej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *