Zmiana Konstytucji i moratorium na zadłużenie Polaków

ŻĄDAMY: 1. Wprowadzenia moratorium na prowadzone w Polsce egzekucje komornicze oraz wstrzymania eksmisji wobec wszystkich kredytobiorców w Polsce do czasu wprowadzenia, skonsultowanego społecznie, państwowego programu restrukturyzacji kredytów przy udziale NBP…

https://youtu.be/xCO6Hkerdzk

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Download [90.67 KB]

1 Komentarz

  1. pkt. 1a jest źle napisany.

    Nie jest zdefiniowane, do jakiego rynku przypisuje się drugi pieniądz o zasięgu krajowym. Jeśli miałby się odnosić do tego samego wolnego korporacyjnego rynku towarowego na terenie kraju, to drugi pieniądz byłby uzupełnieniem do obiegowego pełnowartościowego pieniądza pierwszego. Czyli byłby po prostu z nim wymienialny. Tylko po co uzupełniać drugim pieniądzem pełnowartościowy pieniądz pierwszy?

    Więc domyślnie, (a domysły w prawie są niewskazane), skoro drugi pieniądz miałby się odnosić do rynku wewnętrznego, autonomicznego, izolowanego od rynku korporacyjnego, to nie może być niewymienialny, bo rynek wewnętrzny musi korzystać z dóbr na rynku korporacyjnym, choćby z potrzeb zakupu korporacyjnych komponentów, lub sprzedaży produktów rynku wewnętrznego na rynek korporacyjny, podczas działalności gospodarczych na wewnętrznym rynku poza rynkiem korporacyjnym.

    Zapisy prawne nie powinny być niejednoznaczne, bo w tak sformułowanych zapisach konstytucyjnych, robi się wiele szkody, a interpretacja do budowania innych systemów może być wszelaka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*