Zamachy w Paryżu.

W związku z zamachami w Paryżu prezydent Francji Francois Hollande ogłosił w wystąpieniu telewizyjnym stan wyjątkowy na terenie całego kraju oraz zamknięcie granic.

– Wprowadzony będzie stan wyjątkowy. Drugim środkiem będzie zamknięcie granic narodowych – powiedział prezydent. Dodał, że w zamachach przeprowadzonych w Paryżu zginęło kilkadziesiąt osób.

Prezydent zwołał pilne posiedzenie Rady Ministrów.

Liczba ofiar strzelanin oraz wybuchów, do których doszło w piątek w centrum oraz na północy Paryża, wzrosła do co najmniej 35 osób – informuje agencja AP, cytując źródła policyjne.

W sali koncertowej Bataclan napastnicy przetrzymują ok. 100 zakładników. (PAP)

W serii zamachów terrorystycznych w Paryżu zginęło co najmniej 128 osób, ponad 200 jest rannych, 99 w stanie krytycznym – to najnowszy bilans tragedii, która wstrząsnęła Francją. Do ataków oficjalnie przyznało się Państwo Islamskie.

Nie żyje ośmiu zamachowców odpowiedzialnych za ataki. Siedmiu z nich zginęło w wyniku samobójczych detonacji ładunków wybuchowych, jeden został zastrzelony przez policjantów. Funkcjonariusze wciąż starają się ustalić, czy na terenie Paryża nie znajdują się ich ewentualni współpracownicy.

Państwo Islamskie przyznała się do zamachów w Paryżu.

 2,708 total views,  1 views today

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*