Wzruszający list czytelniczki

Pozwalamy sobie opublikować (za zgodą) wzruszający list, który  wpłynął do redakcji NISS:

“Nie boję się o siebie, ale o nasze dzieci, o przyszłe pokolenia. Nie chcę aby moje dzieci kiedyś zapytały: co zrobiłaś, dlaczego na wszytko się zgadzałaś i nie zrobiłaś nic, żeby się sprzeciwić i próbować ten układ lichwiarski rozwalić.

Dziękuję ,że poświęcacie Państwo swój czas i wiedzę i dzielicie się tą wiedzą z innymi. Jest to absolutnie bezcenne. Kiedyś usłyszałam że “wiedza chroni, ignorancja unicestwia”. Jestem przekonana, iż właśnie tak jest. Trzeba tych nieświadomych ignorantów obudzić, to nie jest ich świadomy wybór, ale wtłoczony im program”.

Do redakcji NISS.
Szanowni Państwo,
Nazywam się Jolanta Sielska. Urodziłam się w Łodzi i tu doczekałam bardzo skromnej emerytury. Z ogromnym zainteresowaniem wsłuchuję się w projekty zmian dla lepszej, wolnej i suwerennej Polski. W jednym z nagrań usłyszałam, że jest duże zaangażowanie Instytutu w wybory samorządowe w Łodzi. Uprzejmie proszę o więcej informacji na ten temat. Chodzi mi o prezentacje projektów, które przygotowaliście Państwo dla Łodzi. Bardzo proszę o terminy i lokalizację takich spotkań (jeżeli takowe są planowane), lub gdzie takie informacje mogę znaleźć? Do kogo mogę się zwrócić?
Ja i kilkoro moich znajomych bardzo chętnie weźmiemy w takich spotkaniach udział. Osobiście zapoznałam się z materiałami zamieszczonymi na stronie: https://niss.org.pl/
Dla mnie są zrozumiałe i przekonywujące, wysyłam linki do wszystkich swoich znajomych, ale niektórzy mają pytania i wątpliwości. Takie prezentacje na spotkaniu mogą te wątpliwości rozwiać, a zainteresowani uzyskać odpowiedzi na swoje pytania.
Zbliżają się wybory samorządowe, chcemy poznać kandydatów, którzy te projekty są gotowi realizować i jak efektywnie możemy wesprzeć ich działania, na rzecz tych projektów.
Z wielkim niepokojem obserwuję to, co się dzieje w naszym kraju, i w mieście w którym się urodziłam i wychowałam. Z uwagą i skupieniem wsłuchuję się w działania na rzecz poprawy warunków ekonomicznych obywateli, ale również interesuję się tematem ochrony zdrowia, oraz bezpieczeństwa żywności. Tu nadmienię, że uczestniczyłam w posiedzeniu komisji sejmowej na temat ustawy o GMO w dniu 21. 04.2017r. Zaprosiłam na to posiedzenie jeszcze dwie koleżanki. Byłyśmy porażone sposobem procesowania tej ustawy. Postawa byłego już ministra Jana Szyszki była nie do zaakceptowania. To była lekcja jak ten system się kręci, zobaczyłyśmy to na własne oczy.
Ostatnie wypowiedzi takich publicystów jak Witold Gadowski, Stanisław Michalkiewicz itp, ludzi którzy mają duży wpływ na tych co ich czytają i słuchają, nagle odbierają tą nadzieję. Polacy nawet w czasie zaborów i okupacji walczyli. Takie programowanie Polaków jest skandaliczne w mojej ocenie. Chociaż obecnie też jesteśmy pod zaborami, tylko w innej formie to i inne metody są potrzebne.
Po wysłuchaniu wielu nagrań uświadamiających czym jest pieniądz dłużny, wiem, że od tego trzeba zacząć aby zmienić system, który jest autostradą do jeszcze większego zniewolenia. Głód monetarny, o którym mówicie, i dzięki Wam zrozumiałam, że takim perfidnym spekulacjom jesteśmy poddawani i tak tresowani – odczuwamy wszyscy.
To, że są tacy ludzie jak Pan Piotr Jankowski, Iza Litwin, Janusz Zagórski i wielu innych, jest jak tlen do oddychania. Tak ja to czuję i postrzegam. Mimo iż staram się słuchać tego co pozytywne, co daje wizję, wiedzę i edukację jak takie, projekty wprowadzać w nasze życie, to czasem trafię na takiego “gniota”, że ze strachu trudno mi się oddycha, tak jak by ktoś nagle zabrał mi tlen.
Nie boję się o siebie, ale o moje i cudze dzieci, o przyszłe pokolenia. Nie chcę aby moje dzieci kiedyś zapytały: co zrobiłaś, dlaczego na wszytko się zgadzałaś i nie zrobiłaś nic, żeby się sprzeciwić i zrobić coś inaczej, coś co mogło ten układ lichwiarski rozwalić.
Dziękuję że jesteście, że poświęcacie Państwo swój czas i wiedzę i dzielicie się tą wiedzą z innymi. Jest to absolutnie bezcenne.
Zakończę myślą , którą kiedyś usłyszałam że “wiedza chroni, ignorancja unicestwia”. Jestem przekonana, iż właśnie tak jest. Trzeba tych nieświadomych ignorantów obudzić, to nie jest ich świadomy wybór, ale wtłoczony im program.
Dziękuję za Państwa pasję, zaangażowanie, kreatywność, dziękuję za wszelkie dobro, które z tego wypływa. Niech się rozleje na całą Polskę i Świat.

Serdecznie pozdrawiam.
Jolanta Sielska.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*