Wielki triumf Krzysztofa Tytko. Sejm i rząd przyjął koncepcje przełomowych technologii w polskim górnictwie!

Przez rząd, sejm i naukowców została potwierdzona koncepcja Krzysztofa Tytko, dotycząca przełomowych technologii, które mogą zostać wdrożone w polskim górnictwie z olbrzymimi korzyściami dla wszystkich Polaków. Krzysztofowi udało się również obronić kopalnię “Krupiński” przed wrogim przejęciem. Gratulacje. NISS “Jak mówił min. K. Tchórzewski, deklarujący zainteresowanie kopalnią inwestor to spółka z kapitałem założycielskim zaledwie stu funtów.

To złoże, do którego przez Krupińskiego chce podchodzić spółka Tamar, jest w dyspozycji Jastrzębskiej Spółki Węglowej, która – według oświadczenia, jakie uzyskałem od zarządu – nie ma zamiaru pozbywać się tej koncesji, tylko prowadzić tam badania i w przyszłości uruchomić tam wydobycie” – mówił szef resortu energii, wskazując, iż JSW, badając to złoże, poszerza swój zakres działania, przygotowuje obszary wydobywcze na przyszłość i nie zamierza rezygnować z posiadanej koncesji badawczej.

Wiceprezes JSW Artur Dyczko zapowiedział, że w ramach posiadanej tzw. koncesji badawczej, JSW zamierza odwiercić w tym złożu pięć nowych otworów – najpierw trzy, potem kolejne dwa. Rozpoczęła się już procedura przetargowa na wiercenia. Spółka szacuje złoża bilansowe w tym rejonie na 450 mln ton węgla, z czego ok. 76 mln ton to węgiel koksowy typu 35. Dotychczas złoże było rozpoznane za pomocą 24 otworów badawczych.” PAP

Posłuchajcie co Krzysztof Tytko mówił 6 miesięcy temu.

Czytaj więcej:

Share

2 Responses to Wielki triumf Krzysztofa Tytko. Sejm i rząd przyjął koncepcje przełomowych technologii w polskim górnictwie!

  1. marcin napisał(a):

    oby tylko okazalo sie to prawda a nie kolejnym wyludzeniem i prywatyzacja

  2. Jan Dzimiński napisał(a):

    Jeżeli uda się przeforsować nowatorską technologie podziemnego zgazowania węgla to pomniki dla liderów partii rządzącej mogą stawiać przez następne 200 lat, za co trzymam kciuki. Pan Krzysztof Tytko jest dla mnie przykładem prawdziwego patry-joty bohatera i wielkiego polaka. Jego zaangażowanie na rzecz ratowanie górnictwa (promując nowe technologie) oraz ogromnych zasobów narodowych RP przed przejęciem (kradzieżą) przez obcy kapitał, jest to niesamowite, dlatego każdy z nas powinien wspierać takie działania, inicjatywy w każdy możliwy sposób. Jestem za uwłaszczeniem suwerena na zasobach narodowych Polski.!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.