Suwerenny pieniądz wolnych Polaków

W nowej rzeczywistości podstawowe ludzkie potrzeby będą w pełni zaspokojone. Nikt nie będzie głodny ani bezdomny. Stworzenie zewnętrznych warunków dla rozwoju człowieka spowoduje, że przestaniemy żyć w strachu – strachu przed wykluczeniem, strachu przed „czarną godziną”, strachu przed głodem. Współzawodnictwo zostanie zastąpione przez współpracę, egoizm przez empatię, a pogoń za pieniądzem przez dążenie do samorealizacji.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Download [94.38 KB]

Podobne rzeczy zdarzały już się w historii.

1 Komentarz

  1. Trzecia funkcja pieniądza nie będzie stała w sprzeczności z pierwszą funkcją pieniądza, gdy uzupełni się cztery funkcje pieniądza, w pominięte na liście funkcji, dwie jeszcze funkcje, które spełnia pieniądz.

    5. pieniądz jest nośnikiem wartości

    6. pieniądz umożliwia akumulację kapitału

    Te dwie dodatkowe funkcje wynikają między innymi z funkcji tezauryzacyjnej.

    ad 5. Ta funkcja umożliwia wymianę przesuniętą w czasie, co ma znaczenie przy wymianie dóbr o niskiej trwałości, na dobra o dużej trwałości, lub takie dobra na które trzeba czekać, aż się pojawią. Ponadto w ramach funkcji nośnika wartości, możliwe jest przekazywanie wzajemne pieniędzy za tzw. cenę preferencji czasowej. Nazywa się to popularnie pożyczką pieniądza.

    ad 6. Jest to funkcja gromadzenia pieniędzy na cele inwestycyjne, lub dobra o dużej wartości, by osiągać to bez zadłużania się, mając dzięki temu komfort egzystencji na przyszłość. Nie umniejsza się dzięki temu mocy nabywczej z rynku w przyszłości.

    Poruszony temat sprzeczności, wynika z braku regulacji współczesnych pieniędzy obiegowych działających na swoim rynku. Rynek zmienia swoją wartość chwilową od fluktuacji dostaw towarowych i zakupów na rynku, a pieniądz obiegowy nie nadąża synchronicznie za zmianami wartości chwilowych rynku, bo ma stałą lub zmienną, ale nie zsynchronizowaną globalną wartość, w takt zmian wartości rynku.

1 Trackback / Pingback

  1. Kompendium. Jak ochronić Polskę i obalić system? | Narodowy Instytut Studiów Strategicznych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*