Studio Polska Lichwa a Waluta samorządowa

Errata do programu Studio Polska. – Waluta samorządowa to przeciwieństwo funkcjonującego w Polsce patologicznego pieniądza dłużnego (lichwa), który zadłuża permanentnie miliony Polaków doprowadzając wielu do samobójstw (ok. 7 tys. rocznie – dwa razy więcej niż śmiertelnych wypadków drogowych) i gigantycznej ilości egzekucji komorniczych (12 mln na 16 mln zatrudnionych). 

Waluta samorządowa jest pieniądzem publicznym, emitowanym przez samorząd pro publico bono, w przeciwieństwie do pieniądza dłużnego, który jest kreowany i kontrolowany przez prywatne korporacje bankowe dla lichwiarskiego zysku.

Waluta samorządowa jest bezodsetkowa i niewymienialna, co uodparnia ją na zabiegi spekulacyjne międzynarodowej finansjery, jest więc walutą suwerenną.

Waluta samorządowa spowoduje spadek cen towarów i usług, gdyż w towarach i usługach nie będą występowały skumulowane odsetki, jak to jest w przypadku towarów i usług finansowanych pieniądzem dłużnym (od 40 do 70% ceny towarów i usług finansowanych pieniądzem dłużnym to skumulowane odsetki).

Walutą samorządową można płacić podatki lokalne, co powoduje, że samorząd może za jej pomocą realizować zadania finansowane do tej pory przez budżet państwa.

Walutą samorządową można finansować w regionie niektóre usługi medyczne, programy w zakresie edukacji, kultury, zdrowia i rekreacji, wypłacać zasiłki i realizować projekty typu 500+ oraz wypłacać dywidendę społeczną (dochód gwarantowany), co zasili społeczność lokalną w dodatkową siłę nabywczą i spowoduje aktywizację lokalnej przedsiębiorczości.

Waluta samorządowa, poprzez znacznie szybszą rotację niż złotówka,  multiplikuje powyższe korzyści w bardzo krótkim czasie. Efekty działania waluty samorządowej będą wiec bardzo szybko widoczne. –

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*