Schemat upadku Europy

W obliczu rosnących animozji pomiędzy bogatymi krajami północy, a bankrutującym południem chciałbym w skrócie przedstawić schemat, który doprowadził kraje na skraj przepaści. Musimy zrozumieć, że tzw. pomoc czy ratowanie Grecji czy Hiszpanii jest niczym innym jak tylko dalszym zadłużaniem społeczeństwa. Środki uzyskane poprzez zwiększenie długu nie idą na pomoc mieszkańcom czy firmom lecz bankom, które jak szalone pożyczały pieniądze na inwestycje nie mające szansy powodzenia.

Zamiast pozwolić prywatnym korporacjom zbankrutować tak jak zrobiła to Islandia, zadłużamy kraj ratując zombie banki, podnosimy podatki aby spłacić odsetki, niszczymy gospodarkę aby przejąć za grosze wartościowe aktywa wypracowane przez pokolenia ciężką pracą.

Schemat bardzo prosty i powtarzany od lat:

1. Przy pomocy służalczych polityków i bankierów obniż stopy procentowe aby wywołać bańkę w nieruchomościach. Pozwól ludziom zadłużyć się aby kupowali nieruchomości po nierealnie wysokich cenach.

2. Podnieś stopy procentowe. Gospodarka nagle zacznie się kurczyć. Bezrobotni nie mają pieniędzy aby spłacać kredyty.

3. Zadłuż kraj aby ratować prywatne banki, które idiotycznie rozdawały kredyty w latach prosperity.

4. Obniż rating kraju uzasadniając rosnącym długiem w relacji do PKB.

5. Zablokuj finansowanie długu aby zmusić kraj do tzw austerity measures (podnieś podatki, tnij wydatki) tak aby jeszcze zwiększyć bezrobocie i nakręcać spiralę rosnącego zadłużenia i bezrobocia.

6. Zadłużaj kraj na znacznie gorszych warunkach niż dotychczas. W końcu kraj ma statut bankruta.

 

To już było, a następnie:

7. Oddaj zarządzenie krajem w ręce niewybieralnych demokratycznie technokratów z Brukseli patrz agentów Goldman Sachs.

8. Zmuś kraj do oddania MFW aktywów tj. autostrad, przedsiębiorstw państwowych, zapasów złota, kopalni i praw do wydobycia kopalin. Wszystko oczywiście w zamian za nowe pożyczki z pieniędzy drukowanych po koszcie zero.

9. Ostatecznie kiedy kraj jest na skraju upadku, wykup poprzez giełdę po ekstremalnie niskich cenach to co pozostało do zagrabienia.

10. Zmuś kraj do akceptacji nowej waluty (jako że Euro i USD nie mają już szans na przetrwanie) opartej na złocie w imię anulowania starych długów.

Przez ostatnie 10-lecia schemat ten był wielokrotnie stosowany w tzw. krajach trzeciego świata. Od roku 2000 z powodzeniem zastosowano go w świecie zachodnim, w szczególności w UE i USA.

Trader21

Niezależny Portal Finansowy

 

 

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*