QFS – globalna pułapka zastawiona na ludzi

Wojna, zniewolenie, obóz koncentracyjny to dzisiaj nie czołgi na ulicach, druty kolczaste obozów – teraz napada się na narody, państwa ekonomicznie i więzi finansowo. Nowe projekty korporacji finansowych chcą sprywatyzowany pieniądz uwięzić na kilku serwerach, kontrolować przez satelity, sztuczną inteligencję, GPS. To globalna pułapka zastawiona na ludzi.

 

Share

2 Responses to QFS – globalna pułapka zastawiona na ludzi

  1. Tomek pisze:

    Spędziwszy 15 lat swojego zawodowego życia w branży bankowej, w pełni zgadzam się z przedstawioną tezą, że wyrugowanie z obiegu gotówki i zastąpienie jej pieniądzem elektronicznym spowoduje utratę nie tylko anonimowości i prywatności obywateli w zakresie tego co i od kogo kupują ale również stanowi realne zagrożenie dla ich wolności. Jeżeli jednym kliknięciem można będzie odciąć obywatela od posiadanego przez niego kapitału – to jego niezależności i wolność wyboru będzie już tylko hipotetyczna… dlatego brońmy naszego prawa do gotówki. Nie jest to narzędzie idealne (zwłaszcza po breton wiodą, gdzie utraciła ona jeden ze swoich głównych atrybutów – możliwość przenoszenia wartości w czasie – ponieważ nie jest już oparta na złocie) ale wciąż daje nam możliwość działania zgodnie z naszą wolą i „wyboru bez nadzoru” Bestii…

  2. @ Tomek. Aby obronić gotówkę, a w ogólności prawo do posługiwania się swoim pieniądzem, należy obronić własną suwerenność i opuścić uczestnictwo we fikcji prawnej aby zakończyć swoje uczestnictwo jako niewolnik. Wtedy nie podlega się pod ten system finansowy, i można mieć legalnie swój system. Inaczej obronić się nie da.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *