Projekty organizacji patriotycznych – Ruch neOS

Program Ruchu neOS polega na zainspirowaniu i skoordynowaniu działań integracyjnych ośrodków naukowych,  badawczych, kadr uniwersyteckich, parków technologicznych, biznesu oraz edukacji w stworzeniu i wdrożeniu na terenie Polski nowego systemu operacyjnego dla miast i wsi, którego integralną częścią jest m.in.: infrastruktura informatyczna, nowe urządzenia dostępowe, nowe środki rozliczeniowe, a także nowe środki i sposoby komunikacji.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Download [1.61 MB]

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Download [262.06 KB]

Czytaj też:

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Download [202.93 KB]

https://www.youtube.com/watch?v=c0tRxi2uPOc

1 Komentarz

  1. Całość pomysłu rozumiem jedynie w zarysie ogólnym, co najwyżej w niektórych szczegółach orientując się nieco lepiej, niemniej jednak wydaje się być on ciekawy.

    Korzystam na co dzień via smartfon między innymi z:

    – Pepper.pl – by się od innych użytkowników dowiedzieć o ciekawych promocjach, w tym lokalnych;
    – Tripadvisor – celem poznania opinii o wartych odwiedzenia knajpach;
    – grupy Facebookowej “Czy wrocławskie MPK już jebło” – najszybszy serwis informujący o awariach komunikacji, korkach, etc. – oczywiście bazujący na wkładzie uczestników;
    – apki Zello – pozwalającej w ramach lokalnego kanału informować się wzajemnie o różnych zdarzeniach – coś na kształt cb radia dla kierowców, ale na telefonie;
    – Pinteresta, gdzie znajduję ciekawe, prywatnie udostępnione projekty DIY;

    I teraz wyobrażam sobie, że taki system integrowałby te wszystkie funkcje, a wraz z infrastrukturą obiektów służących kooperacji, pozwalał np. na wykonanie jakiegoś projektu DIY na wypożyczonych narzędziach, w udostępnionym warsztacie. Może jeszcze w ramach tego mógłby lepiej funkcjonować miejski carpooling – trochę jak mapka z dostępnymi pojazdami Ubera, trochę jak automatyczne parowanie na Tinderze w oparciu o zbliżone miejsce zamieszkania i podobne miejsce docelowe? Czy dobrze rozumiem?

    Oczywiście nie sprowadzam tego pomysłu li tylko do tak prostych zastosowań, po prostu to są zastosowania dla mnie oczywiste-zrozumiałe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*