Powszechne oddłużenie Polaków 2.

W kontekście ostaniach wypowiedzi min. Zbigniewa Ziobro na temat zmiany ustawy o upadłości konsumenckiej, przypominamy naszą koncepcję powszechnego oddłużenia Polaków. Trzecia strona Memoriału do polityków polskich rozdział pt: Najpilniejsze zalecania, podrozdział pt:  Rozwiązanie.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Download

1 Komentarz

  1. “Spłata zobowiązań dłużników będzie w przyszłości następować wobec NBP, bez odsetek (z
    możliwością negocjacji korzystnych harmonogramów).
    Bank centralny powinien te spłaty wyksięgować z systemu, by nie powstał pieniądz inflacyjny.”

    Spłaty kredytów z wyksięgowaniem, nie przyczyniają się do powstawania inflacji, tylko wywołują anihilację pieniędzy, więc deflację a nie inflację.
    To tylko zaciąganie kredytów dodaje pieniędzy w system, i co najwyżej zwiększa inflację, gdy kredyty mają niską cenę preferencji czasowej i rośnie popyt na kredyty.

    “NBP powinien rozpocząć aktywną politykę emisyjną zmierzającą do likwidacji (wykupywania)
    długu publicznego, w pierwszej kolejności zewnętrznego. Jeśli ktoś straszy skutkami tzw.
    dodruku pieniądza, powinien zdać sobie sprawę, że podobny mechanizm emisyjny już w Polsce
    istnieje: NBP tworzy pieniądze pod aktywa w postaci obligacji państw zachodnich
    kupowanych za euro pochodzące z dotacji unijnych, pomniejszając w ten sposób ich deficyt.”

    Nie istnieje dług publiczny, bo to jest błędna nazwa na tą przypadłość obecnego kulawego systemu monetarnego, który posiada celowo wszczepioną wadę konstrukcyjną, do okradania narodów. Proszę się posługiwać adekwatną nazwą, jeśli staracie się prezentować nową ekonomię, kierując ją do polityków.
    Proszę to nazywać np; Publiczny dług prywatnego okupacyjnego rządu, albo; Bankowa wierzytelność publiczna, albo; Rządowa wierzytelność publiczna, gdy rząd nie jest jeszcze marionetkowy, tylko korzysta z usług bankierów.
    Opisywane tu pomniejszanie deficytu budżetowego, jest tylko pozbywaniem się potencjalnych wierzytelności publicznych, na poczet innych narodów w okupywanych państwach. Nie ma państw bez tych “rzekomych długów”. Prywatne banki w świecie okradły wszystkie rządy z ich własności, w których miały zainstalowaną obsługę finansową. Miały na ten postępujący proces wystarczająco długi czas.

    “NBP powinien również aktywnie wesprzeć powołanie w Polsce sieci baków komunalnych (np.
    w Niemczech stanowią one 30 % sektora bankowego), które, funkcjonując w ramach starej
    architektury finansowej, będą kreować pieniądz dla wspólnot lokalnych pro publico bono,
    transparentnie i eliminując drenaż kapitału za granicę. Jedynie rodzimość i społeczny charakter
    instytucji finansowych gwarantuje ich uczciwą służbę społeczeństwu. Wydaje się to być
    szczególnie istotne w świetle zbliżających się wyborów samorządowych, w których należy
    podjąć ideę waluty lokalnej i banku komunalnego.”

    Banki komunalne, poza dobą sprawą, że zmniejszają strumień dóbr wypływających ze systemu monetarnego, hamują też potencjał rozwojowy w społeczeństwie, przez ograniczenie napełniania rynku towarowego dobrami. Bank komunalny nie prowadzi emisji dodatniej, gdy są możliwości wytwórcze, zwiększające zasoby dóbr rynkowych, bo nie ma przyznanych takich praw. Może jedynie udzielać kredytów, które przy spłatach będą umarzane, abo udzielać pożyczek opartych na lokatach bankowych. Te metody emisyjne pieniądza, albo oszczędnie spożytkowujące towary rynkowe w przypadku udzielania pożyczek, obciążają część jego użytkowników, zmniejszając im w przyszłości prawo dostępu do dóbr. Więc dzieje się tak, że przedsiębiorstwom którym się trudniej prosperuje, przypada rola ponoszenia kosztów, związanych z lokalną kredytową emisją pieniędzy i ostatecznie tylko one, pomimo tego że borykają się ze swoją produkcją i sprzedażą, wnoszą jeszcze w region obsługiwany przez bank komunalny wszystkie dobra publiczne, bo realizowane przez bank komunalny, za cenę preferencji czasowej, od przyznawanych kredytów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*