Pierwsza doktryna antydezinformacyjna

Propagandowa rola mediów głównego nurtu, nastawiona na umocowanie własnego lub obcego reżimu, została obecnie postawiona w stan militaryzacji informacji, nastawionej na: polaryzację, dążenie do wywołania rozłamów lub wojny i całkowitą dezintegrację struktur społecznych. Dominująca rolę odgrywają media informacyjne będące w całości strefą wpływu obcych państw lub międzynarodowych korporacji.

Share

5 Responses to Pierwsza doktryna antydezinformacyjna

 1. Krzysztof Kornatowicz napisał(a):

  Publiczny mikrofon i kamera są współczesnym orężem pola walki. Kto nimi dysponuje, ten decyduje, kogo wypromuje się w świadomości społeczeństwa i wyniesie na piedestał przywódców nardu. Tak też Polacy mają fałszywych liderów i fałszywe podstawione, wypromowane przez szuje medialne szuje polityczne, które od środka przeprowadzają cichy rozbiór Polski . Niby społeczeństwo jest pisate i czytate, a durnowate.

 2. adevo napisał(a):

  Są pewne technologie i rozwiązania mające decydujący wpływ na skutki informacyjne. Jeżeli się tak daleko abstrahuje jak Mateusz Jarosiewicz, to z takiej doktryny nic nie wynika. Taki szkic nie jest pomocny, gdyż ludzie nie znają się na temacie. Trzeba wziąć pod uwagę tło np. zaawansowanie programu Indect w Polsce, stan rozwoju dron szpiegowskich i bojowych, stopień asymilacji informacji przekazanych przez Snowdena, WikiLeaks, rozwój technologii G5, przejście z Windowsów na bezpieczny system Unixa, narodowy Intranet, współpraca korporacji przy wymianie informacji, Google z Facebookiem, czy Microsoft z Facebookiem, oraz przede wszystkim cele także propagandowe obcych wywiadów i sił w Polsce jak CIA; NSA, czy BND. Wszystkie te elementy wymienione przeze mnie, przenikają się w punktach dotyczących wojny informacyjnej.

  W moim skromnym przypadku, przy opanowaniu WIN10 miałem trudności z deinstalacją Cortany i Edge. Jest jasne, że Windows nie nadaje się do bezpiecznej anonimowej komunikacji. Polska powinno stać na ocenę własnych programów antywirusowych. Ja używam rumuńskiego i wcale nie jest zły, ale firma, wie o moim PC chyba wszystko.

 3. Sarmatian Fash napisał(a):

  Niepokoją mnie ostatnie dwa punkty. Czy postulowaną tutaj e-tożsamość to nie po prostu przymusowe ID internetu 2.0? Czy firewall semantyczny byłby open source by zapobiec możliwości rządowej cenzury prewencyjnej?

 4. Mateusz Jarosiewicz napisał(a):

  @Krzysztof Kornatowicz
  Zgadzam się. W tej chwili liczy się czas. Liczą się informacje, które są wytworzone w coraz krótszym interwale czasu. Już wchodzimiy powoli w czas rzeczywisty. Kto opanuje zdolność komunikacji z kolektywem i porządkowania swoich połączeń względem funkcji i zastosowań, to uruchomi tak na prawdę swój mózg “społeczny”.

  @Sarmatian Fash
  W moim zamyśle i koncepcji opisanej jako “FutuCard” e-tożsamość to jest coś w rodzaju karty postaci (jak w grach), która służy do identyfikowania i przedstawiania swoich atrybutów innym obywatelom w sieci. To może być już jakiś standard obejmujący różne aspekty. Najkompletniej przedstawiłem to aktywistom ruchu Zeitgeist we Wrocławiu: https://www.youtube.com/watch?v=bWh105baVUY
  Docelowo powinno być to kompatybilne i płynnie przechodzić w technologię osobistych Avatarów AI (Personal Twin).
  Filtr semantyczny byłby narzędziem kolektywu do wychwytywania manipulacji mentalnych i semantycznych stosowanych w polityce, sprzedaży, itd. naruszających dobrobyt i interes chronionych jednostek. Każdy mógłby się podłączyć lub odłączyć do takiego “Intranetu”, więc nie byloby to wymuszone by korzystać z takiej ochrony (tylko przydatne).
  @Adevo
  Masz rację zwłaszcza w pierwszej połowie wypowiedzi. Jest to szkic bardzo ogólny, nie mniej jednak jest pierwszy. Sama to jest diagnozą bezpieczeństwa polskiej noosfery – Prawda? :)
  Dotychczasowe Indecty w PL to raczej pic na wodę (manualna obserwacja) dopiero teraz np. NVidia robi sensowne AI do analizy obrazu w mieście. Jest duża konkurencja dostawców. Większość technologii jest niekompatybilna ze sobą. IBM lobbuje swoje kamerki. Jeśli będziemy sami dowodzić naszym Państwem, to się zastanowimy czy i jak tego używać.
  Informacje wylewające się z Wikileaksa to moim zdaniem nowa metoda służb m.in. USA na działanie pod przykrywka rewolucji, rebelii, podobnie jak Bitcoiny, Dark-nety itd. To taka ich opowiastka do snucia narracji, załatwiania własnej opozycji społecznej, katalizowanie wywrotowców i budowy ichniejszego matrixa.

  Doktryna jest zbyt ogólna by odnosić się do celów konkretnych wywiadów czy Państw. To jest ABC.

  W tej chwili systemy są już trochę inaczej zrobione niż te, które były oparte na lokalnych zasobach. Teraz idzie w tą stronę, żeby używać wirtualizacji systemu na lokalnym terminalu. Tym sposobem wydajność rośnie geometrycznie. Natomiast inaczej będą bazy danych zrobione. To może na poziomie indywidualncych odbiorników wprowadzić dość wysoki poziom bezpieczeństwa. Może warto oddzielić PolNet od Internetu i używać równolegle do różnych celów. Bez przymusu. Wolna konkurencja, więcej środków na IT, tworzenie przyjaznych miejsc dla innowatorów powinno spowodować naturalny rozwój kolejnych etapów ewolucyjnych systemów operacyjnych i gier.
  Od Micro$oftyzować usiłuje się Rosja, Chiny i inni. W końcu się uda, idźmy w tym kierunku – współpracujmy

 5. Sarmatian Fash napisał(a):

  @ Mateusz Jaroszewicz
  Jeśli taki Avatar AI byłby nie obligatoryjny to jestem jak najbardziej za. Ta technologia spotka się z pewnym oporem i nie należałoby tutaj tego wprowadzać na siłę.
  Kolektywne tworzenie filtrów semantycznych to dobry pomysł, o ile byłoby to merytokratyczne tj użytkownikom przyznawane powinny być punkty kompetencji w różnej ilości w zalezności głównie od poziomu znajomości problematyki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.