Pieniądz równoległy

W ZWIĄZKU Z OSTATNIMI WYDARZENIAMI WE WŁOSZECH, GDZIE POWOŁANO WALUTĘ RÓWNOLEGŁĄ:

“Włosi tworzą nową “walutę”? “FT”: Salvini może rozsadzić strefę euro.” – (Gazeta.pl).

“Czy nowe włoskie “pieniądze” doprowadzą do rozpadu strefy euro?”- (Newsweek).

“Włochy chcą przechytrzyć Europejski Bank Centralny wprowadzając do obiegu drugą walutę.” – (Gefira).

 MY PRZYPOMINAMY POLSKI PROJEKT WALUTY RÓWNOLEGŁEJ Z GRUDNIA 2017 R.

https://www.newsweek.pl/biznes/gospodarka/czy-nowe-wloskie-pieniadze-doprowadza-do-rozpadu-strefy-euro/jqk9c2d

https://gefira.org/pl/2017/04/20/wlochy-chca-przechytrzyc-europejski-bank-centralny-wprowadzajac-do-obiegu-druga-walute/

http://next.gazeta.pl/next/7,151003,24882698,wlosi-tworza-nowa-walute-ft-salvini-moze-rozsadzic-strefe.html

Share

9 Responses to Pieniądz równoległy

 1. Marek Kulczycki pisze:

  Założenie 3. moim zdaniem zawiera błąd.

  Przyczyną nierównowagi pomiędzy potrzebami ludzi a ofertą rynkową jest głód monetarny, czyli niedobór pośrednika wymiany towarów i usług. Krótko mówiąc – zbyt mała ilość pieniądza.

  Pieniądza, czyli długu jest koszmarnie dużo. Kiedyś próbowałem to oszacować i wyszło mi ok. 50 * PKB całej Ziemi.
  Problem polega na zwykłej, ordynarnej kradzieży. Najwięcej pieniędzy zarabiają Ci, którzy produkują dobra pozorne lub szkodliwe. Sprawiedliwa dystrybucja i emisja przez bank centralny to mit. W skrócie będzie to działać tak:
  ja produkuję marchewkę, ty emitujesz pieniądz i dajesz go komu chcesz. Nieroby dostają marchewkę, a ja – pusty pieniądz, który traci na wartości. Wyjściem jest identyfikacja dóbr pozornych i szkodliwych, zlikwidowanie przymusu ich nabywania (podatki) i konsekwentne wyplenienie kradzieży.
  Na pierwszy ogień powinna pójść lichwa bankowa, biurokracja i wszelkie odmiany socjalizmu. Prawdziwa treść prawa do bezpłatnej opieki zdrowotnej i nauki brzmi: “państwo ma prawo zabrać Ci tyle pieniędzy ile zechce i wydać dowolnie małą część tego na służbę zdrowia i edukację”.

 2. Marek Kulczycki pisze:

  „W epoce niedoboru „jeśli ty coś zyskujesz, ktoś inny musi tracić”.

  Nie zgadzam się z tym. Jeśli ktoś zyskuje, a drugi traci, to jest to grabież.
  Jeśli jest nas 10 i mamy jednego kurczaka (epoka niedoboru) to albo go daję w prezencie i zyskuję skarb w niebie, albo go wymieniam za coś równie cennego (np. trumnę, bo teraz umrę z głodu), albo ktoś mi go zabiera i wtedy on zyskuje, a ja tracę.
  To czy jest równowaga zyskuje-traci nie zależy od podaży dóbr, tylko od uczciwości.

  Trzeba posłuchać “Pojęcia Podstawowe” Karonia!

 3. Marek Kulczycki pisze:

  Na Neon24 rozgorzała niezła dyskusja: http://asadow.neon24.pl/post/143329,pieniadz-rownolegly

 4. kaziutek pisze:

  Norweski poeta Arne Garborg powiedział, że można za nie „kupić jedzenie, ale nie apetyt; lekarstwa, ale nie zdrowie; miękkie łóżka, ale nie sen; wiedzę, ale nie mądrość; ozdobę, ale nie piękno; blask, ale nie ciepło; zabawę, ale nie radość; znajomych, ale nie przyjaciół, służących, ale nie wierność”
  lub dosadniej „Korzeniem wszelkich szkodliwych rzeczy jest umiłowanie pieniędzy, a zabiegając o to umiłowanie, niektórzy (…) sami się poprzebijali wieloma boleściami” (1 Tymoteusza 6:10).
  Warto podkreślić, że szkody powodują nie pieniądze jako takie, ale miłość do nich. Nadmierne koncentrowanie się na nich może nawet poróżnić przyjaciół i członków rodziny

 5. Marek Kulczycki pisze:

  To wszystko prawda.
  Nas nie interesuje pieniądz sam w sobie, ale mechanizmy działania gospodarki. Pieniądz jest narzędziem, które powinno służyć człowiekowi, a nie nim władać. Nie powinien też być używany do okradania ludzi i całych narodów – tak jak się to dzieje w panującym obecnie systemie monetarnym kreującym pieniądz lichwiarski.

 6. ibrahim ibn jakub pisze:

  Cytuję:
  “Pieniądz równoległy emitowany jest przez NBP…”
  No, to ja juz mogę z góry podziękować za taki pieniądz “równoległy”. Dzis juz każdy przedszkolak wie, że NBP nie jest polskim bankiem i należy do amerykańskich “żydów”. Najpierw drogi Panie należałoby powołać do isnienia prawdziwie Polski Bank Centralny (PBC), tylko wtedy oko saurona zaraz spocznie na nim jak na Syrii i Iranie. Ale myśl przewodnia jest dobra. W Szwajcarii świetnie sobie radzi waluta lokalna “vir” (i nie tylko)i tamtejsze banki centralne nie mają z nią nic wspólnego. Bo tylko wtedy ma to w ogóle jakikolwiek sens.

 7. ibrahim ibn jakub pisze:

  Cytuję:
  “Nas nie interesuje pieniądz sam w sobie,….”
  A to ciekawe. To niech mi Pan przelewa swoje uposażenie na moje konto.
  Ja się uczę od żydowskich bankierów. Mnie , tak jak ich, pieniądz bardzo interesuje.

 8. Marek Kulczycki pisze:

  Jeśli zapewni Pan rzeczy, które są potrzebne mnie i moim bliskim do życia, to nie ma sprawy.

  Ja się uczę od żydowskich bankierów. Mnie , tak jak ich, pieniądz bardzo interesuje.

  Właśnie, tak bardzo koncentruje się Pan na złu, któremu są winni Żydzi, że zaczyna się Pan do nich upodabniać.

 9. “Szef Europejskiego banku Centralnego (EBC) Mario Draghi skomentował to jeszcze w minionym tygodniu: Mini-BOTy (tak nazywa się je w skrócie – przyp. red.) to albo pieniądze, a w takim razie są one nielegalne, albo są to papiery dłużne i wtedy stopa zadłużenia (Włoch) wzrasta.”

  Otóż, Czy ten dług (publiczny) w ogóle istnieje?

  Tak! Ten dług istnieje na światowym rynku finansowym. Należy się on twórcom i właścicielom obecnego systemu pieniężnego.

  Gwarancją do spłaty “długu publicznego”, są instrumenty finansowe na światowym rynku finansowym, zwane certyfikatami urodzeń ludzi, w posiadaniu w/w właścicieli. Certyfikaty urodzeń, są tworzone bez zgody ludzi na taki proceder. Nie pytano nikogo czy na to się zgadza. Informacja z ewidencji ludności, jest posyłana elektronicznie do Waszyngtonu DC, przez państwa, z z nadanym do tego celu peselem i sfałszowanym nazwiskiem i imieniem. (bo nieortograficznie, z dużymi literami)
  Więc jak się potrafi udowodnić, że to jest przestępstwo, a rząd włoski powinien o tym mówić publicznie, to długu nie ma, tylko wręcz coś przeciwnego. Może nazywać to systemową bankową kradzieżą, państwowych zasobów przez prywatnych bankierów, ukrytych pod nazwami banków i korporacji. Wtedy dług prywatnego ich państwa Włochy, jest ewidencją wartości skradzionych.
  W tej matrixowej teorii prawnej z prawem morskim, pieniądze w bankach centralnych, w zabiegu kupowania obligacji państwa, nie są kreowane z powietrza jak błędnie się to oznajmia, ale na podstawie wartości ceryfikatów urodzeń, osób rezydujących w prywatnym państwie.

  Wystarczy więc, by politycy taką wiedzę oznajmili w naród, aby go oświecić. Poczynić rozporządzenia, by zaprzestać raportowania ewidencji ludności Włoch do Waszyngtonu DC i wymienić dowody osobiste na nowe, z własną inną nową numeracją. Oznajmić władzy światowej, że ludzie we Włoszech mieszkają na lądzie, a nie na statku morskim dryfującym po oceanie. Narodowe pieniądze Mini-BOTy uznać za legalną walutę narodową i ustalić kurs do euro, według zasad rynkowych. Np rozpoczynając z relacji kursowej 1:1. Zadłużenie długiem publicznym, uważać za wartości dóbr które należą się jeszcze Włochom od władzy światowej, na ten czas, aby mogli unormować swoją gospodarkę w nowych umowach handlowych, opartych o nową politykę, zmierzającą do tworzenia samowystarczalności państwa Włoskiego wg nowych stworzonych uwarunkowań. Czyli nic innego, jak prawdziwy Italo-exit i powrót do Europy z państwami narodowymi. Takiego czegoś im szczerze życzę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *