Opatentowana sekwencja 19 nukleotydów w … SARS-Cov-2

Streszczenie

W genomie wirusa SARS-Cov-2 wykryto sekwencję 19 nukleotydów, kodującą tak zwany “obszar cięcia furny” (Furin cleavage site – FCS), która została w 2016 r. zgłoszona do patentu przez… Moderna Inc.

Naukowcy z USA, Indii i Szwajcarii, którzy wspólnie napisali pracę “MSH3 Homology and Potential Recombination Link to SARS-CoV-2 Furin Cleavage Site” twierdzą, że naturalne wejście tej sekwencji do genomu jakiegoś wcześniejszego, nietoperzowego koronawirusa w pośrednim organizmie jest mało prawdopodobne.

Jak tłumaczy Dr Mobeen, nad-ekspresja (nadprodukcja) białka MSH3 kodowanego przez podejrzany fragment RNA wirusa może prowadzić do zwiększonego ryzyka nowotworów. Dotyczy to także szczepionek mRNA. Novavac nie niesie tego zagrożenia.

Sprawa kodowania FCS przez RNA SARS-Cov-2 nie jest nowa, patrz:
https://en.wikipedia.org/wiki/COVID-19_lab_leak_theory#Furin_cleavage_site – pierwsza wersja 2021.02
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/labs/pmc/articles/PMC8373617/ – opublikowano 2021.08.19
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/labs/pmc/articles/PMC7836551/ – opublikowano 2020.12.09

Nowy jest jednak fakt identyfikacji i stwierdzenia pełnej zgodności aż 19 nukleotydów z opatentowaną sekwencją, podczas gdy krytyka “teorii spiskowej” w artykule na Wikipedii mówi o pojawieniu się w SC2 obszaru FCS w postaci dwóch kodonów (6 nukleotydów), co jest oczywiście dużo bardziej prawdopodobne w wyniku przypadkowej, naturalnej mutacji.

Z podsumowania linkowanego artykułu:

Wśród licznych różnic pochodzących od punktowych mutacji między SARS-CoV-2 a koronawirusem RaTG13 atakującym nietoperze, tylko 12-nukleotydowy obszar cięcia furyny (Furin cleavage site – FCS) przekracza 3 nukleotydy. Przeszukanie bazy BLAST (https://blast.ncbi.nlm.nih.gov/Blast.cgi – dopisek od autora wpisu) ujawniło, że 19-nukleotydowa część genomu SARS.Cov2 obejmująca miejsce cięcia furyny jest w 100% komplementarnym dopasowaniem do zastrzeżonej patentem sekwencji zoptymalizowanej pod kątem kodonów, która jest odwrotnym dopełnieniem ludzkiego homologa mutS (MSH3). Odwrotna sekwencja dopełniacza obecna w SARS-CoV-2 może występować losowo (naturalnie), ale należy rozważyć inne możliwości. Rekombinacja u gospodarza pośredniego jest mało prawdopodobnym wyjaśnieniem. Wirusy jednoniciowego RNA, takie jak SARS-CoV-2, wykorzystują matryce RNA o negatywowej nici w zakażonych komórkach, co może prowadzić poprzez rekombinację wyboru kopii z negatywowym RNA SARS-CoV-2, do integracji negatywowej nici MSH3, w tym FCS, do genomu wirusa. W każdym razie, obecność sekwencji RNA o długości 19 nukleotydów, w tym FCS o 100% identyczności z odwrotnym komplementem mRNA MSH3, jest bardzo nietypowa i wymaga dalszych badań.

 

Źródła

Dla tych, którzy zrozumieją po angielsku, językiem naukowym:
https://www.frontiersin.org/articles/10.3389/fviro.2022.834808/full

Niżej – omówienie popularno-naukowe:

 

 1,132 total views,  1 views today

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*