Nowe filmy na stacji NaviTY – kanał NISS. Cywilizacja Wolności

Cywilizacja miłości to cywilizacja wolności. Obszerne fragmenty z debaty, która odbyła się w maju w Gdańsku na temat cywilizacji z udziałem m.in prof. Włodzimierza Juliana Korab-Karpowicza i marka Tomasza Chodorowskiego autora książki Bestia, cywilizacja nad przepaścią, wydanej przez NISS.  

Obecna demokracja to rozmywanie odpowiedzialności. Prawdziwej demokracji Niemców uczyli Polacy. Czy National Science Foundation jest kreatorem otaczającej nas rzeczywistości? Fałszywe autorytety. Od epoki Boga do epoki technoinformatycznej. Transnarodowa grupa interesu. Jak i w co inwestować? Wykład Leszka Kensboka

HUSAR Nasza wolność. Wywiad przeprowadzony przez Edwarda Sławianina Leha z Piotrem Jankowskim z NISS

W dniach 5-6 grudnia 2020 odbyła się Konferencja w ramach Projektu Normalny Kraj. Prezentujemy kilka wystąpień z tej Konferencji.

 

 

 

 

 

Share

One Response to Nowe filmy na stacji NaviTY – kanał NISS. Cywilizacja Wolności

  1. Tomek pisze:

    należy sprostować informacje dot. kapitału zakładowego banków europejskich przedstawionych w materiale republika obywatelska Leszka Kensboka. To nie jest tak że kapitał wynosi 2,5 mln EUR – kapitał zakładowy banków – zarówno centralnych jak i komercyjnych – jest zdecydowanie większy. Natomiast z pewnością stosunek kapitału zdeponowanego przez ich klientów tych instytucji do kapitału zakładowego banków jest to jakiś niewielki procent – a tym samym teza przedstawiona w materiale (dot. upadku takiego banku i pokrycia kosztów jego bankructwa) wydaje się zasadna – z kapitału zakładowego – nie sposób dokonać zwrotu wszystkim indywidualnym depozytariuszom środków. W Polsce został utworzony tzw Bankowy Fundusz Gwarancyjny, na który zrzucają się wszyscy uczestnicy rynku, na wypadek bankructwa jednego z uczestników rynku, który umożliwia odzyskanie wpłaconych przez klientów środków ale tylko do wysokości max 100 ooo Euro (na wniosek deponenta)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *