Mobilność – moda czy wirus?

Upadek przemysłu w naszym kraju, likwidacja potężnych zakładów pracy ma spore implikacje polityczne. Mianowicie zatrudniające tysiące osób zakłady pracy są potężnym skupiskiem ludzi, którzy niezadowoleni łatwiej mogą zorganizować protest, strajk. Tym samym zagrozić władzom lokalnym bądź państwowym.

2 Komentarze

  1. witam, bardzo ciekawe spostrzezenie na temat obecnej sytuacji jak i doprowadzeniu do tzw naszej wolnosci która doswiadczamy przez okres wielu lat . Ja jako obywatel tego kraju , który juz doswiadczył komunizmu ,wolnosci poprzez obalenie <>mogę napisac że chyba dopiero nastanie ten czas ,poniewaz obecna władza próbuje scalic zjednoczyć naród poprzez podtrzymanie wartosci wiary poszanowaniu Osób którzy walczyli o dobre imie tego kraju Lecz w dalszym ciagu sa osoby które są oponetami i nie chcą oddać swoich przywilejów , które nabyły podczas komuny . To co bym miał napisac doskkonale opisała to autorka , powiem prywatnie -zycze wszystkim by ich rodzice mieli taką opieke jaką moja mamusia doswiadczyła przed śmierca ale to trzeb wyniesc z domu -pozdrawiam

  2. Nic dodać nic ująć , tak się właśnie rozpadają więzi rodzinne , najpierw w zbyt krótkim okresie szkolnym następnie rodzinnym (gdzie się podziały rodziny wielopokoleniowe wspierające się wzajemnie ?) Migracje za mieszkaniem pracą , brak relacji I więzi z zapracowanymi rodzicami , często pogubionymi w małżeństwie , rozpad rodziny i powielanie błędów gotowe ..Ukłony dla autorki tekstu !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*