Kto jest strażnikiem suwerenności Polski?

Co czyni przede wszystkim Suwerena niewolnikiem, co go zniewala i co zabiera mu głos? Otóż zniewolony jest niesuwerennym pieniądzem, a nie ma głosu, bo nie ma demokracji bezpośredniej, obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej i weta ludowego.

https://youtu.be/aDpzxGx5_ec

1 Komentarz

  1. Pierwszy pytający! Brawo. To żadna kamplikacja założyć bank. Zadłużć się u siebie tzn, przepisać z jednej kartki na drugą, a pieniądze wydrukować. I na to ludziom nie chcą pozwolić.
    Można także pieniądze pożyczyć ze skarbu państwa lub banku komercjalnego (Czy można by było na moment pożyczki dać w zastaw majątek gminy?), założyć bank gminny, na zasadzie lewara stworzyć pieniadze i oddać. W ten sposób można wejść do klubu kontroli RP.
    Dlaczego Piotr Jankowski mówi że bank gminny musi inwestować roztropnie, przecież według prawa nie dość że pożyczy (czyli stworzy swój kapitał) to jeszcze komornik (za nasze pieniądze) mu przypilnuje majątku na który pieniądze pożyczył.Ryzyko jest po stronie pożyczającego, nie banku. Jeżeli gmina pożyczy u siebie pięniądze np na drogi, których przecież nikt nie zje to w czym problem? Że gmina sama sobie nie odda? (czym jest skupowanie obligacji na rynku wtórnym przez NBP).Rozumię że pojawi sie kwestia ilości pieniądza w obiegu, oraz problem autorytetu pieniądza który może nie zostać uznany przez inne pieniądze (tzn problem wymiany dóbr).
    W takim rozwiązaniu dobra naturalne powinny zostać znacjonalizowane i tylko naród w postaci pieniądza powinien czerpać z tego korzyści. Dodam naród zamieszkujący terytorium RP. Zwroty inwestycji o których wspomina Pan Piotr nie są możliwe ponieważ świat się rozwija (ma nowe potrzeby) które aby na siebie zarobić lub stworzyć trzeba np. wybudować drogę która zysku nie przyniesie, no chyba że będziemy płacić że po niej jeździmy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*