Kaźmierczak do Kaczyńskiego – W konia Pana robią!

Jaka to Polska Solidarna, w której krawcowa, która wykonuje we wschodniej Polsce poprawki krawieckie i jest z nich w stanie uzyskać przychód roczny w wysokości 25 tysięcy złotych (2083 zł miesięcznie), musi oddać państwu 13 940 złotych, czyli 55,75% swoich przychodów!!!  Gdyby Pana interesowało, dlaczego ludzie uciekają do Anglii, to odpowiedź jest taka, że ta sama krawcowa zapłaciłaby tam 3,01% – 754 złote!

2 Responses to Kaźmierczak do Kaczyńskiego – W konia Pana robią!

 1. kyrtek pisze:

  A dlaczego takie pytanie nie było zadawane Tuskowi przez ostatnie 8 lat. Szczególnie gdy podnosił podatek na ciuszki dla dzieci

  • Marek Kulczycki pisze:

   1. Czy istotnie nie było? Nie znam korespondencji ZPP z przedstawicielami poprzedniego rządu, ale spróbuję to sprawdzić i tu napisać.
   2. Proszę spróbować się skontaktować z jakimś radnym z PO w swojej gminie. Ja próbowałem, bo potrzebna była interwencja w sprawie nieruchomości komunalnej. Nie było problemu, aby nawiązać kontakt z panem Pawłem Lisieckim, ówczesnym radnym z PiS (obecnie jest posłem na Sejm – gratulacje!), który zrobił wiele by pomóc. Za to w przypadku PO można było nawiązać kontakt z zamkniętymi drzwiami ich gminnej ekspozytury lub automatyczną sekretarką pod numerem, jaki na tych drzwiach był wywieszony („na pewno oddzownimy”).
   Czy jest sens zadawać jakieś pytania tym, którzy w ogóle nie są zainteresowani ich wysłuchaniem?
   Myślę, że nie należy opublikowanego tu listu traktować jako ataku na PiS i samego pana prezesa J.Kaczyńskiego, ale jako zwrócenie uwagi na istotne problemy. Przyjaciel to nie to samo co pochlebca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *