Husar nadzieją dla Polski i Polaków oraz iskrą dla Świata

Polska jest w stanie wojny. Wojny, w której orężem jest dług, będący w swej istocie negatywnym pieniądzem! Państwo polskie służy interesom globalistów i zastało w praktyce sprywatyzowane, podobnie jak pieniądz, nad którym nie mamy jako społeczeństwo żadnej kontroli. Jeśli nie chcemy dać się pogrzebać żywcem razem z koronawirusem, musimy odzyskać naturalne prawo do wolności wymiany.

Inaczej polska gospodarka, polska klasa średnia nie przetrwa, a my pójdziemy w sromotny jasyr korporacji. Państwo polskie ze względu na systemową korupcję i wewnętrzny rozkład nie potrafi już służyć obywatelom tam, gdzie powinno. Głód monetarny i zadłużenie pogłębia się w postępie geometrycznym. Ciągły transfer odsetek do systemu bankowego i na rynki finansowe połączony z równoczesną anihilacją zwracanych kredytów oznacza grabież owoców naszej pracy, a w dalszej konsekwencji również majątków.

Czym jest, a czym nie jest husar?

 1. Husar w naszym społecznościowym Projekcie nie jest negatywnym pieniądzem!
 2. Husar nie jest oprocentowanym długiem.
 3. Wymiana przy pomocy husara jest szczególnym barterem, bo wyrażanie wdzięczności w husarze nie tworzy długu u nikogo (jak w mutual credit system).
 4. Jest naturalnym środkiem wymiany, wyrazem wdzięczności za dar, który otrzymamy.
 5. Husar jest niezbędny w tej szczególnej bezpieniężnej wymianie, gdyż dzięki husarowi możemy wybrać dar, który naprawdę potrzebujemy.
 6. Husar jest swojego rodzaju humanistyczną grą społeczną między darczyńcą a obdarowanym.
 7. Husar będzie wpływał na aktywizacje społeczną w zakresie uruchamiania, zapasów, rezerw, likwidacji marnotrawstwa.

3 Komentarze

 1. Witam.
  Bardzo podoba mi się ten projekt.
  Mam parę pytań:

  1. Jak będzie wyglądał krok po kroku początkowy proces rozdawania Huzarów i jakie będą możliwości skorzystania z niego dla Polonii zagranicznej.(Piszę z UK)

  2. Kiedy i na jakiej platformie ruszy sprzedaż Navicoin i jakich form płatności będzie można używać do ich zakupu?

  3. Wyobrażam sobie sytuację gdy ktoś będzie posiadał wyjątkowy produkt na który będzie duży popyt i chęć płacenia za niego Huzarem (Np. Artysta zrobi koncert i ogłosi że bilety będą płatne Huzarami). Taki ktoś uzyska w krótkim czasie mnóstwo Huzarów z którymi szybko nie będzie mógł się “pożegnać”. Pytanie brzmi następująco, czy mogli by panowie opisać rozwiązania które wchodziły by w grę w takiej sytuacji?

  Pozdrawiam serdecznie.

  • Drogi Panie Konradzie,
   Na pierwsze dwa pytania odpowiedz znajdzie Pan na naszej stronie : https://niss.org.pl/husar-symbol-hsr-waluta-wolnych-ludzi-pln-hsr-11/

   Co do przykładowego koncertu artysty. Otóż na koncert artysty, ktoś musi przywieźć sprzęt, zrobić nagłośnienie, światła, dekoracje. Artysta za te usługi może zapłacić husarem. Na koncert przyjdzie piekarz, który kupił bilet za otrzymane husary, tak samo fryzjer, informatyk, lekarz, producent zdrowej żywności, rolnik. Artysta za swoje zarobione husary będzie mógł skorzystać z ich towarów i usług. Husar zakotwiczony jest w potencjale gospodarczym społeczności, która się nim posługuje. Im większa będzie ta społeczność tym więcej będzie towarów i usług, które można nabyć za husara.
   Na koncercie artysta może powiedzieć: Potrzebuję stworzyć stronę internetową, gdzie będę promować swoja twórczość. Czy jest na widowni informatyk, który za husary zrobi mi taką stronę? Za otrzymane husary informatyk kupi chleb u piekarza, zdrową żywność i ostrzyże się u fryzjera. I tak dalej i tak dalej. Iza Litwin nazywa to kręgiem obfitości.
   Wyobraźmy sobie jeszcze sytuację z innej strony. Ów fryzjer jest w pracy osiem godzin i ma 3 klientów, którzy mu płacą w złotówkach, usługuje ich w 3 godziny resztę dnia bezczynnie siedzi. Czy nie przyjmie klientów za husary, za które u piekarza kupi chleb. Czy piekarz, który upiekł chleb i sprzedał go tylko połowę za złotówki, nie sprzeda go za husary by pójść za nie do fryzjera?
   Pozdrawiamy NISS

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*