Grabież intelektualna

Kiedy dostajesz darmową pocztę elektroniczną, portalu społecznościowego, usługi przechowywania informacji w chmurze, płacisz swoimi danymi, sprzedajesz siebie kawałek po kawałku. Swoje preferencje, swoje informacje, swoje relacje i inne cenne kawałki siebie. To wiedza coraz bardziej powszechna w dzisiejszym świecie, ale umyka Ci coś co jest napisane tuż przed Twoimi oczami, tylko nie zauważasz tego – najciemniej jest pod latarnią. Wyobraź sobie, że każda informacja, którą umieszczasz w dowolnym serwisie, każdej z tych firm, staje się ich współwłasnością, poprzez licencję, której udzielasz umieszczając te informacje w dowolnych serwisach każdej z dużych firm IT.

Kiedy dostajesz szkiełka w postaci darmowej poczty elektronicznej, portalu społecznościowego, usługi przechowywania informacji w chmurze płacisz swoimi danymi, sprzedajesz siebie kawałek po kawałku. Swoje preferencje, swoje informacje, swoje relacje i inne cenne kawałki siebie. To wiedza coraz bardziej powszechna w dzisiejszym świecie, ale umyka Ci coś co jest napisane tuż przed Twoimi oczami, tylko
nie zauważasz tego – najciemniej jest pod latarnią.

3 Komentarze

  1. Jasne. Brak Prawa naturalnego wiodącego, sprawiedliwości, zasad współżycia etc. Należy dodać, że technologie kontroli umysłu to jest mega kradzież. Coś wymyślimy, opracujemy to w swoim umyśle niczym Tesla, a potem czasem…obserwujemy to gdzieś, jako juz jest coś takiego, że niby ktoś wymyślił. Nie wspomnę o innych aspektach mind control.
    Tak na marginesie, można u Pana zamieścić artykuł dla ludzi wolnych, własnej twórczości, o tematyce detektywistyczno-kryminalistycznej? Nie mam bloga, może kiedyś założę, to przeniosę tam, ale tymczasem komuś może by się przydało w tych czasach. Opublikowałby Pan, to opracuję następny, nie -ok.
    Emaila też nie mam, to z tymczasowego.
    O info proszę pod tym komentarzem.

  2. Ponieważ rzadko się tu nowe materiały pojawiają (aczkolwiek lepiej rzadko, a konkretnie), moje mogłyby być uzupełnieniem luki czasowej – osi czasu, w oczekiwaniu na nowe nagrania, publikacje etc.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*