Beneficjenci rzeczywiści wojny rosyjsko – ukraińskiej

Gdy ni stąd ni zowąd, wbrew przewidywaniom wielu analityków, wybucha wojna* (konflikt zbrojny) to najpierw należy się przyjrzeć komu na tej wojnie zależało i kto jest lub będzie jej rzeczywistym beneficjentem?

Beneficjenci rzeczywiści w wojnie rosyjsko – ukraińskiej

Gdy ni stąd ni zowąd, wbrew przewidywaniom wielu analityków, wybucha wojna* (konflikt zbrojny) to najpierw należy się przyjrzeć – komu na tej wojnie zależało i kto jest lub będzie jej rzeczywistym beneficjentem?

Od lat wojny wywołują i na nich zarabiają:

 1. Korporacje finansowe, które finansują (kredytują) wojnę, obie strony konfliktu a potem finansują (kredytują) odbudowę zniszczeń wojennych, zadłużając państwa i narody. SWIFT telekomunikacyjny system, wykorzystywany jest do uwierzytelniania i zlecania płatności światowych instytucji finansowych. Broń masowego rażenia wykorzystywana przez instytucje finansowe nie tylko przeciw agresorom ale wobec wszystkich działań naruszających interesy instytucji finansowych. Przy konflikcie Rosja – Ukraina wykorzystana i przetestowany na szerszą skalę.

Beneficjent nr 1.

 1. Korporacje zbrojeniowe zarabiają na sprzedaży uzbrojenia obu stronom konfliktu. Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen zapowiedziała, że UE sfinansuje zakup i dostawy broni oraz innego wyposażenia dla Ukrainy. Wywołanie wojny tworzy nowy rynek zbytu i poligon doświadczalny dla nowego sprzętu wojskowego. Dostawy broni w wojskowej literaturze przedmiotu zwane są klasą V.

Beneficjent nr 2.

 1. Korporacje w tym koncerny medyczne i paliwowe zaopatrujące pozostałe klasy. Klasa I to środki zaopatrzenia przeznaczone do konsumpcji zarówno przez personel, jak i zwierzęta, występujące w jednolitych racjach niezależnie od lokalnych warunków bojowych lub terenowych. Klasa II obejmuje środki zaopatrzenia, w tym produkty lecznicze i wyroby medyczne, na które zostały ustalone tabele należności lub wyposażenia. Klasa III dotyczy paliw, olejów i smarów do wszystkich zastosowań, z wyłączeniem lotnictwa. Klasa III A to paliwa lotnicze, oleje i smary stosowane w lotnictwie. Klasa IV zawiera środki zaopatrzenia, w tym materiały konstrukcyjne i fortyfikacyjne, dla których nie zostały ustalone tabele należności lub wyposażenia.**

Beneficjent nr 3.

 1. Koncerny medialne. Główni uczestnicy i agresorzy w wojnie kognitywnej.***
  W przypadkach obu wojen konwencjonalnej i kognitywnej media wspierane są finansowo przez trzech wymienionych powyżej beneficjentów oraz dodatkowo przez państwo w przypadku mediów publicznych. Przy konflikcie rośnie oglądalność (bad news good news), kwitnie rynek reklamowy dodatkowo zasilając media finansowo.

Beneficjent nr 4.

Można również wywołać wojnę ze względów politycznych i gospodarczych np. przejęcie rynków zbytu:

 1. Izrael. Polityczny: Utworzenie państwa żydowskiego na terenie południowo-zachodniej Ukrainy. Gospodarczy: Pomysł transportu izraelskiego gazu do Europy przez Cypr pojawił się w 2014 r. Rząd Izraela przekonywał wówczas, że projekt będzie służyć dywersyfikacji dostaw gazu do krajów Unii. Wskazywał też, że finansowanie przedsięwzięcia powinno być po stronie odbiorców. W kwietniu 2017 r. odpowiedzialni za energetykę na Cyprze, w Izraelu, Grecji oraz we Włoszech ogłosili, że popierają plan budowy gazociągu wschodniośródziemnomorskiego EastMed. Projekt budowy EastMed od samego początku miał wsparcie USA. Biały Dom uznawał go za element uniezależnienia się Europy od rosyjskiego paliwa. Komisja Europejska również wspiera projekt i wydała już 35,5 mln euro na jego realizację. 17 I 2022 USA wycofało poparcie dla tego projektu. Miesiąc i kilka dni później wybucha wojna rosyjsko – ukraińska reanimując izraelski projekt.

Beneficjent nr 5

 1. Chiny. Dla Chin wojna w Europie to odciągnięcie uwagi USA od Chin i obszaru Pacyfiku a szczególne konfliktu Chiny – Tajwan***. Chiński CIPS zastąpi SWIFT w Rosji.

Beneficjent nr 6.

 1. USA i sojusznicy. Wykorzystują zawieruchę wojenną do zatuszowania własnych zbrodni, w tym ostaniach pandemicznych, do dalszego ograniczania praw człowieka i wrażania planów depopulacji. Przykrywania wojną, jak to już było przy wojnie z Syrią, krachu finansowego na amerykańskich (obligacje rządowe) i światowych rynkach finansowych.

Beneficjent nr 7.

 1. WHO. Tuż po rozpoczęciu wojny Rosja – Ukraina, WHO w Genewie organizuje pierwsze posiedzenie międzyrządowego organu negocjacyjnego w sprawie podpisania Międzynarodowego Traktatu Profilaktyki i Gotowości Pandemicznej, który pozbawi 194 kraje członkowskie jakiejkolwiek suwerenności decyzyjnej i finansowej w obszarze polityki zdrowotnej na rzecz WHO (czyli prywatnej organizacji, której właścicielem jest Bill Gates i BigPharma).

Beneficjent nr 8.

To główni beneficjenci. Wśród beneficjentów nie ma uczestników konfliktu Rosji i Ukrainy, bo to nie jest ich wojna, to marionetki w rękach rzeczywistych beneficjentów.

Rzeczywistych poszkodowanych i kulisy wojny opiszemy w kolejnym tekście.

NISS

* Istnieje inny niż zbrojny rodzaj wojny, wojna kognitywna.

** Źródło: Tomasz Jałowiec, EFEKTYWNOŚĆ WOJSKOWYCH ŁAŃCUCHÓW DOSTAW

Akademia Sztuki Wojennej, Wydział Zarządzania i Dowodzenia, maj 2017 roku.

***Wojna kognitywna. Obecnie w wojnie kognitywnej łącznie wykorzystuje się narzędzia cybernetyczne, elektromagnetyczne, informacyjne, psychologiczne, socjologiczne i socjotechniczne, aby osiągnąć określone cele. Np. podbój państwa, obszaru bez użycia armii i/lub działania przygotowujące i wspierające agresję zbrojną.

****Tajwan jest pożądany przez Chiny ze względu na jego zdolności do wytwarzania najnowocześniejszych chipów komputerowych. Atrakcyjność Tajwanu to głównie zasługa Taiwan Semiconductor Manufacturing Co., największego na świecie producenta chipów do smartfonów Apple, sztucznej inteligencji i wysokowydajnych komputerów.

2 Komentarze

 1. Proszę posłuchać doskonałej analizy Katarzyny Szewczyk
  (w tym wypunktowania Beneficjentów rzeczywistych obecnej sytuacji na świecie)

  APOKALIPSA, czyli UJAWNIENIE! Kto WYGRA wojnę? – Katarzyna Szewczyk 166

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*